Loša završnica meča OKK Spars i poraz od KK Leotar

Prvenstvo BiH

KK Leotar pobijedio je OKK Spars rezultatom 74:65 u duelu 1. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Loše odigrano drugo poluvrijeme na kraju je koštalo goste iz Sarajeva koji su tako novu sezonu otvorili porazom.

Izjednačenu košarku gledali smo tokom prvog poluvremena. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, ali su Sparsi u finišu prvog dijela uspjeli da stvore pet poena prednosti, 33:38.

Leotar je u nastavku bio bolji tim. Nakon 30 minuta igre okrenuli su rezultat u svoju korist (55:52), ali iako je dobrim dijelom posljednje dionice rezultat bio u egalu, domaći tim je zaigrao mnogo bolje u ključnim trenucima.

U posljednje tri minute su dopustili Sparsima samo dva poena i na kraju su uspjeli da savladaju favorizovanog rivala.

Marko Rikalo je predvodio domaće sa 23 poena, dok je kod Sparsa Adin Vrabac ubacio 15.