Maccabi prekinuo Efesov niz, teško slavlje Barcelone u Berlinu

Tek četvrti poraz Efesa u sezoni

Turski prvak Anadolu Efes tek je četvrti put u ovoj sezoni okusio gorčinu poraza na euroligaškim parketima. Oni su večeras poraženi u Tel Avivu od Maccabija rezultatom 77:75.

U fantastičnoj utakmici s puno preokreta u kojoj se moglo vidjeti skoro sve što pruža košarka više koncentracije u posljednjim minutama imali su domaći košarkaši koji su s druge strane tek jednom poraženi u svojoj Nokia Areni i to od madridskog Reala.

Otvorio je Maccabi sjajno utakmicu dozvolivši Efesu samo 11 poena u prvoj četvrtini i pritom postigavši 21. No u velikom stilu odgovorio je u nastavku najbolji tim Eurolige. S čak 31:15 dobio je Efes drugu dionicu ovog susreta i tako na poluvrijeme otišao s +6. Igrali su Izraelci opet bolje u drugom dijelu, smanjili prednost Efesa uoči zadnjeg perioda na samo -2. No opet su Turci s lakoćom preokrenuli rezultat i poveli 71:65 na oko dvije i pol minute do kraja. Tada se ukazao Angelo Caloiaro s dvije trojke, poravnao rezultat a potom je Maccabi poveo 75:71, poslije čega Micić stavlja trojku s 10 metara uz faul. Na 75:75 napravljen je faul na Wilbekienu koji je 9 sekundi do kraja stavio oba bacanja za 77:75 a nakon dva time outa Larkin nije pogodio trojku za pobjedu.

Wilbekien s 21 poenom i Hunter s 15 predvodili su izraelskog prvaka do pobjede. Micić i Simon s po 14 koševa predvodili su Efes.

Barcelona je tek u posljednjim minutama susreta slomila žilavi otpor berlinske Albe. Pogodili su Katalonci neke važne i teške šuteve te na individualni kvalitet izborili pobjedu protiv njemačkog tima koji je bio zreo za pobjedu no nema taj kvalitet košarkaša koji ima Barca. Pešićev tim na kraju je slavio 84:80 uz 17 poena Abrinesa te 16 Delaneya. Albu su predvodili Hermansson sa 17 i Nkoko s 12 koševa.