Milano dobro počeo, ali Shved odveo Khimki do pobjede

Euroliga, 11. kolo

Ekipa Milana je na svom parketu dočekala Khimki, a gosti su na kraju slavili pobjedu rezultatom 71:77.

Ipak, domaći, koji su nakon dva vezana poraza željeli stići do pozitivnog rezultata, su dobro počeli susret.

Košarkaši Milana su igrali odlično u prvoj četvrtini, pa su ovaj period završili u svoju korist, rezultatom 24:12.

Ipak, nakon prve četvrtine Khimki igra dosta ozbiljnije, pa do odmora smanjuje prednost domaćih, a u trećoj četvrtini dolazi i do preokreta.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Milano se u finišu treće četvrtine pokušao vratiti u pravi ritam, ali gosti predvođeni sjajnih Shvedom igraju odlično i u zadnjem periodu ne dopuštaju domaćima da se vrate u susret.

Alexey Shved je odigrao još jednu odličnu utakmicu u dresu Khimkija, te je postigao 29 poena. Kod gostiju se istakao još i Andrey Zubkov sa 15 poena.
Kada je u pitanju Milano, najefikasniji je bio Curtis Jerrells sa 17 poena, dok je Jordan Theodore dodao 14.