Monaco slavio, dobro izdanje Kikanovića

LNB

U 27. kolu francuske LNB lige Monaco je sa 92:83 savladao ekipu Chalons-Reims.

Monaco je došao do 19. pobjede i zadržao je korak za vodećim Strasbourgom, koji ima isti broj pobjeda.

Prvu četvrtinu Monaco je dobio sa 29:28, a na poluvremenu je bilo 52:43, da bi u trećoj dionici gostujući tim malo spustio zaostatak, no opet u zadnjoj dionici dominacija domaćina koji dolazi do pobjede.

Robinson je sa 22 poena predvodio Kneževe do pobjede, dok je naš Elmedin Kikanović ubacio 15 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju. Na drugoj strani Hermannson je ubacio 18 poena, a Duport i Flowers po 16.

U idućem kolu Monaco ide u goste Boulazacu koji je pretposljednji na tabeli, dok je Chalons-Reims gost Gravelinesu.