MZT vratio Igokeu u realnost

Novi težak poraz bh. predstavnika

Košarkaši Igokee nikako da se probude, pa su u 18. kolu ABA lige doživjeli novi poraz.

Činilo se da će pobjeda u Beogradu nad Partizanom biti prekretnica za Igose, no bh. predstavnik se vratio porazima.

U Laktašima je trijumfovao MZT sa 86:70, pa je tim predvođen trenerom Draganom Bajićem stigao do 12. poraza u 18. utakmici.

Igokea je furiozno krenula u meč i brzo je stigla do osam poena prednosti (8:1), a onda Makedonci prave seriju i do kraja prve četvrtine odlaze na 15 poena prednosti (31:16).

Skopljaci su na poluvremenu imali 43:32 vodstvo. Igokea se nije uspijevala više vratiti, pa je poraz bio neizbježan.