Nestvaran rezultat za bh. prilike: Igokea uništila Vogošću!
Igokea je stigla do ubjedljive pobjede

Tim iz Laktaša nije imao milosti prema posljednjem timu na tabeli

S. Pašalić

Igokea je u posljednjoj utakmici 12. kola Prvenstva BiH demolirala Vogošću sa čak 141:77.

Vodeći tim lige je bio ogroman favorit protiv posljednjeg tima na tabeli, a to je odmah pokazao i dobio prvu četvrtinu sa 37:13.

U drugoj četvrtini nisu viđene nikakve promjene, Igokea je nastavila povećavati svoju prednost i na poluvrijeme otišla sa vodstvom 72:38.

Nastavak nije donio nikakve dobre vijesti za goste koju su treću četvrtinu izgubili sa 42:13, a Igokea je tada vodila sa 114:51.

U posljednjoj četvrtini je došlo i do malog opuštanja kod domaćih koji su ipak i ovu dionicu dobili sa 27:26 i na kraju slavili sa visokih 141:77.

Igokeu je do pobjede predvodio Topalović sa 30 poena, a pratili su ga Simanić sa 23 i Nikolić sa 22 poena. Kod gostiju je James Campbell bio najefikasniji sa čak 41 poenom.