Nikola Mirotić spektakularnim otvaranjem sezone odveo Barcelonu do pobjede

Sjajna partija

Košarkaši Barcelone pobijedili su kao gosti Obradoiro 92:86 u susretu prvog kola španske ACB lige.

Iako su bili ogromni favoriti Katalonci nisu nimalo lako došlo do trijumfa u ovom meču.

Oradoiro je odigrao dosta dobru utakmicu. Čak su dobrim dijelom prvog poluvremena domaći košarkaši i vodili, ali nisu imali riješenja za igru fantastičnog Nikole Mirotića.

Na kraju je Barca uspjela da slomi otpor protivnika, a Mirotić je bio taj koji je napravio veliku razliku na terenu.

On je susret završio sa 27 poena i pet skokova i na sjajan način je debitovao za Barcu u ACB ligi.

Kod Barce su se još istakli Corry Higgin sa 16 koševa, te Ante Tomić sa 14 poena i devet skokova. Sa druge strane Dejan Kravić je ubacio 17 poena i imao je 10 skokova.

Baskonia je na svom parketu lagano pobijedila Estudiantes rezultatom 105:82.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Tim iz Vitorije je utakmicu prelomio u drugom poluvremenu, a do trijumfa ga je vodio Toko Shengelia sa 19 i Luca Vildoz sa 18 poena.

Sa druge strane je najefikasniji bio Brizeula sa 17 ubačenih poena.