Očajna partija Raptorsa, Pacersi izjednačili seriju

NBA liga

Indiana je stigla do pobjede na svom parketu protiv Toronta, pa je sada serija izjednačena (2:2).

Raptorsi su bili nemoćni na gostovanju kod Pacersa, pa su poraženi uvjerljivim rezultatom 100:83.

Od početka su domaći nametnuli svoj ritam igre i jasno poručili gostima šta žele, a željeli su da izjednače četvrtfinalnu seriju.

Na samom početku domaći su poveli 9:2, a nakon prve četvrtine vodili su 28:16. Prednost Pacersa je dodatno porasla do poluvremena. Rezultat na pauzi glasio je 57:44.

I u nastavku se nije ništa značajno promijenilo, pa su domaći upisali vrijednu pobjedu.

Mahinmi i Hill su ubacili po 22 poena u pobjedi Indiane, George je dodao 19 poena. Na drugoj strani Valančiunas je ubacio 16 poena, a Lowry i Carroll po 12.