OKK Spars siguran protiv Mladosti

Prvenstvo BiH

M. Šljivak, foto: T. Hebib

OKK Spars pobijedio je Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 90:73 u susretu 9. kola prvenstva BiH.

Do sedme pobjede u prvenstvu sarajevski tim je došao bez većih problema. Kontrolisali su utakmicu i na kraju su upisali pobjedu.

Na poluvremenu je domaći tim imao sedam poena prednosti (39:32), da bi presudna u ovom meču bila treća četvrtina kada se domaći tim odvojio na plus 15 (63:48).

Nije Mladost uspjela kreirati neki veliki preokret u posljednjoj dionici i Spars je stigao do pobjede u ovom meču.

Do trijumfa je domaći tim vodio Kenan Kamenjaš sa 18 poena, Nedim Buza je dodao 16, a Imran Polutak 15.

Sa druge strane kod Mladosti najefikasniji je bio Stefan Mijović sa 16, dok su Sudžum i Gavrić ubacili po 14.