Panathinaikos teškom mukom do pobjede protiv Žalgirisa

Grci na omjeru 12-8

Košarkaši atenskog Panathinaikosa nakon velike borbe i muke uspjeli su večeras savladati Žalgiris u utakmici 20. kola Eurolige rezultatom 96:94.

Sjajno su gosti otvorili ovaj meč i u prvoj četvrtini potpuno šokirati domaćina dobivši taj period utakmice rezultatom 27:18.

Iduća četvrtina donijela je sjajnu napadačku košarku s obje strane a nešto bolje su ovaj put odreagirali domaći košarkaši koji su prednost Žalgirisa uspjeli spustiti na samo 3 poena zaostatka.

Nastavak je donio puno bolju igru domaćeg tima kojeg je pokrenuo Tyrese Rice, no uporni Litvanci su uporno odbijali potpisati kapitulaciju i uporno se vraćati na dostižnu razliku. Tako su igrači Šarunasa Jasikevičiusa istopili tu prednost na samo koš zaostatka i u nekoliko zadnjih sekundi se dokopati lopte i imali priliku izboriti produžetak ili pobjedu no Papaggianis je pročitao pas Walkupa i slavlje u OAKA Areni je moglo započeti.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Rice je s 20 poena bio najbolji kod Panathinaikosa, Thomas je zabio 16, a Calathes 14 koševa kojima je dodao i 11 asistencija. Walkup i Lekavicius zabili su po 16 koševa za goste, Rivers je dodao 13.