Partizan krenuo sporo, pa deklasirao Zadar
Foto - ABA

ABA liga, 17. kolo

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras u Beogradu Zadar rezultatom 87:60 u duelu 17. kola ABA lige.

Domaći tim je sporo ušao u ovaj meč. Očajnih deset minuta viđeno je u dvorani Aleksandar Nikolić, a nakon prvog perioda Zadar je imao poen prednosti, 12:13.

Ipak, Partizan je u drugom periodu ubacio u brinu više i potpuno je pregazio Zadrane. Razlika je rasla iz napada u napad i na odmor su crno-bijeli otišli sa 17 poena prednosti, 43:26.

Ništa Zadar nije mogao napraviti ni u nastavku. Partizan je bez većih problema održavao, a zatim u posljednjoj dionici povećao prednost na konačnih plus 27.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su McAdoo i Jaramaz sa po 13 koševa, dok je kod Zadra Fundić ubacio 19.