Partizan nakon produžetka slavio u Zadru

ABA liga, 16. kolo

Košarkaši Partizana savladali su kao gosti Zadar nakon produžetka rezultatom 92:97 u 16. kolu ABA lige.

Partizan je u sjajnoj seriji rezultata i ovo im je 10. pobjeda u sezoni (Foto: ABA)

Nakon što je Partizan imao kontrolu meča na otvaranju, Zadrani su odigrali mnogo bolje samu završnicu prvog perioda, te su nakon ovog dijela igre imali tri poena prednosti, 23:20.

Domaći su imali prednost većim dijelom druge četvrtine. Međutim, Partizan je konstantno bio blizu, da bi serijomd 5:0 u samoj završnici oni stvorili četiri poena prednosti na poluvremenu, 46:50.

Treći period je odlično krenuo po beogradski tim. Otišli su u jednom trenutku na 14 poena prednosti (48:62) i činilo se kako će ovaj meč biti lagano završen za goste.

Ipak, predaje domaćeg tima nije bilo. Do kraja ovog dijela meča su se potpuno vratili u utakmicu i došli su ponovo na samo minus četiri, 65:69.

Partizan je imao pobjedu u rukama. Na 1:20 do kraja meča bilo je plus pet 77:82, ali su prednost uspjeli prokockati. Little je vezao pet poena za 82:82, a isti igrač je promašio šut za pobjedu domaćeg tima i ušlo se u produžetke.

U dodatnih pet minuta Partizan je ipak bolji. Uspjeli su slomiti otpor Zadrana, te su došli do jako važnog trijumfa.

Briljirao je kod Partizana Marcus Paige koji je ubacio 28 poena u ovom meču, dok je kod domaćeg tima Mario Little ubacio 20 koševa.