Partizan nemoćan u Zagrebu, dva poena Muse

Cedevita pobijedila Partizan

Košarkaši Cedevite pobijedili su na svom parketu Partizan 79:67 u susretu 22. kola ABA lige.

Bez većih problema je zagrebački tim stigao do trijumfa u ovom susretu. Samo u prvoj dionici gosti iz Beograda su bili konkurenti, a na kraju ovog dijela igre bilo je plus dva za goste, 18:16.

Međutim, ostatak meča je potpuno pripao Cedeviti. Do poluvremena su stvorili sedam poena prednosti (37:30), da bi pobjednik bio odlučen nakon 30 minuta igre kada je domaći tim otišao na plus 17, 59:42.

Do kraja je bez većih problema Cedevita završila posao i na došli su do zaista lagane pobjede.

Džanan Musa je na parketu proveo 18 minuta. Ubacio je dva poena, a imao je još tri asistencija i dva skoka.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ryan Boatright sa 21 poenom, dok je kod Partizana Stefan Birčević ubacio 18.

Adin Vrabac je na parketu proveo 17 minuta i imao je učinak četiri koka i dvije asistencije.