I Nikola Prce je imao poruku za naše košarkašice

Nakon trijumfa protiv Hrvatske

H. Zilić

Poruke za naše sjajne košarkašice dolaze sa svih strana.

Nakon trijumfa protiv Hrvatske rezultatom 80:69, naše djevojke su izborile plasman u četvrtinu finala Eurobasketa.

Poruku našim heroinama poslao je i rukometni reprezentativac BiH, Nikola Prce.

"Iskrene čestitke na velikoj borbi i zasluženom plasmanu među 8 najboljih u Europi. Bravo cure, kapa do poda", poručio je Nikola.

BiH je u četvrtini finala Eurobasketa!

Hrvatska je bolje otvorila meč. Služio ih je šut za tri poena i imali su vodstvo 5:11.

Naša selekcija se vraća u meč poenima Delić i Babić i smanjujemo na 12:14.

Do kraja četvrtine je bio egal, a prvi period je dobila selekcija BiH sa 19:18.

U druoj četvrtini loše period naše selekcije i Hrvatska odlazi na 21:29, međutim vraćamo se poenima Miljane Džombete.

Do kraja poluvremena igralo se koš za koš, a na odmor hrvatska odlazi sa tri poena prednosti, rezultat je glasio 33:36.

Treći period bolje otvara Hrvatska, ali naša selekcija se pred kraj četvrtine vraća poenima i skokovima sjajne Jones i na kraju trećeg perioda imamo vodstvo 52:50.

U posljednjoj četvrtini odlična šuterska rola naših igračica i sjajna partija Jones za konačnih 80:69.

Jones je meč završila sa double-double učinkom od 24 poena i 17 skokova, sjajna je bila Babić sa 16 poena, Džombeta je dodala 14 u utakmici karijere, Delić je ubacila 13 poena i dvije ključne trojke. Kod Hrvatske Dojkić je postigla 22 poena i dodala sedam asistencija.

U četvrtini finala naše djevojke će igrati protiv prvog favorita turnira selekcije Francuske.