Prvaci poraženi, Orlando i Toronto razbili svoje protivnike

NBA liga

E. Ganibegović

Prvi meč u noći sa subote na nedjelju odigrali su Toronto i Philadephija, a domaći tim je stigao do ubjedljive pobjede rezultatom 128:94.

Početak utakmice je pripao Torontu, koji je razvalio Sixerse u prvoj četvrtini sa 36:19. Nešto bolju igru u drugom poluvremenu pokazala je Philadephija, međutim nisu uspjeli razliku mnogo smanjiti, pa se tako na odmor otišlo sa rezultatom 62:49.

Raptorsi su zaista nevjerovatno igrali u trećoj četvrtini u kojoj su slavili sa 40:22. Sixersi nisu mogli da se vrate u meč, koji je Toronto od početka kontrolisao.

Pitanje pobjednika je bila jasno nakon treće dionice, pa je tako posljednja četvrtina prošla mirno. Toronto je stigao do svoje druge pobjede u sezoni, a najveće zasluge idu DeMaru Derozenu, koji je brojao do 30. Na drugoj strani najbolji pojedinac je bio Ben Simmons sa 18 postignutih poena.

Rezultati ostalih utakmica:

Chicago Bulls - San Antonio Spurs 77:87 ( Lopez 16, Markkanen 13 poena i 12 skokova, Aldridge 28 poena i 10 skokova, Rudy Gay 12 )

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 93:114 ( James 22, Love 19, Shumpart 21, Vučević 23, Simmons 19 )

Houston Rockets - Dallas Mavericks 107:91 ( Harden 29, Gordon 18, Ferrell 19, Barea 19 )

Miami Heat - Indiana Pacers 112:108 ( Dragić 23, Waiters 19, Oladipo 28, Sabonis 18, Bogdanović 7 )

New York Nicks - Detroit Pistons 107:111 ( Porzingis 33, Kanter 17, Harris 31, Drummond 21 poena i 12 skokova )

Memphis Grizzlies - Golden State Warrios 111-101 ( Gasol 34 poena i 14 skokova, Ennis III 13, Curry 37, Durant 29 poena i 13 skokova )