Džaba i sjajni Džanan Musa: Real Madrid poražen u prvoj utakmici polufinala ACB lige

Joventut bio bolji

E. Ganibegović

Iako je Džanan Musa odigrao još jedan sjajan meč i bio najbolji u Real Madridu, madridski tim poražen je od Joventuta u prvoj utakmici polufinala ACB lige, a rezultat je bio 83:93.

Džanan Musa je u četvrtfinalu protiv Gran Canarije u dva meča proglašen za MVP-ja, večeras je također bio najbolji u Real Madridu, ali uzalud.

Prva četvrtina pripala je Real Madridu rezultatom 22:18, no u nastavku su gosti zaigrali bolje i stigli do preokreta.

Drugu četvrtinu rješavaju u svoju korist sa 17:24 i na odmor odlaze s prednošću od 39:42.

Nakon petnaestominutne pauze ušli smo u treću četvrtinu gdje su dva tima bila izjednačena, 25:25.

Kada se očekivalo da Real Madrid stisne i napravi preokret, gosti su se odlijepili, riješili posljednju dionicu sa sedam poena prednosti i stigli do velike pobjede.

Musa je sa 18 poena bio je najefikasniji igrač u Realu, a dodao je i tri asistencije te jedan skok.

Najefikasniji igrač gostiju, a ujedno i utakmice bio je Kyle Guy s 22, dok je Ante Tomić postigao 18 poena.

Naredni meč igra se za dva dana, također u Madridu, dok drugo polufinale igraju Barcelona i Unicaja, a prvi meč ova dva tima igra se sutra.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

ACB liga, polufinale, prva utakmica:

Real Madrid - Joventut 83:93 (22:18, 17:24; 25:25, 19:26)

Zaprati BC Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
BC Real Madrid Moje Teme

Jest dao 18 , a da vas samo pitam jestel gledali utakmicu ? Ni jedan poen njegov nije bio u bitnim trenutcima ... Malo počnite gledati utakmicu al haj ko bošnjo čuj sjajni pusa ccc