Široki razbio Radnik u zaostalom meču 20. kola

Košarkaško prvenstvo BiH

Košarkaši Širokog Brijega razbili su Radnik u zaostalom susretu 20. kola prvenstva BiH. Na kraju je bilo 100:68.

Široki je na Pecari nadigrao goste iz Bijeljine, a dobar dio posla napravili su domaći u prvo poluvremenu.

Poslije 10 minuta igre na semaforu je bilo 26:16, a na poluvremenu je prednost domaćina iznosila 17 razlike (51:34).

U nastavku je Široki Brijeg također bio bolji tim na parketu i gosti su samo čekali da se završi meč, jer bilo je jasno da im se sprema potop.

Na kraju, završeno je 30 razlike, domaćin je slavio sa uvjerljivih 100:68.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Debitovao je Amerikanac Macon kod Širokog, ubacio je 11 poena za 17 minuta. Najefikasniji je bio Cromer sa 20 poena, dok je 15 ubacio Dreznjak, a 14 Zubac.

Kod gostiju Milošević je ubacio 13, Jovanović 12 i Pavlović 11 poena.