Sjajni LeBron odveo Lakerse do 24. pobjede, Musi četiri i po minute protiv 76ersa

Bogdanović odličan protiv Warriorsa

Los Angeles Lakersi su sinoć gostovali u Atlanti i savladali Hawkse rezultatom 96:101.

Iako su Lakersi imali prednost većim dijelom meča, Hawksi su pružili poprilično dobar otpor. Lakersi su tako do prve dvocifrene prednosti (+11) stigli polovinom treće dionice, činilo se tada da će gosti prelomiti meč, ali su se Hawksi uspjeli koliko-toliko vratiti. Ipak, Lakersi su sačuvali prednost do kraja meča i slavili pobjedu - 24. u sezoni. Franšiza iz Grada anđela je i dalje prva na "Zapadu" sa omjerom od 24 pobjede i tri poraza.

Pobjedničku ekipu je do pobjede vodio sjajni LeBron James koji je upisao double-double od 32 poena i 13 skokova. Dodao je i sedam asistencija. Odličan je ponovo bio i Anthony Davis koji je također upisao dobule-double, postigao je 27 poena i zabilježio 13 skokova.

Kod Hawksa se istakao Trae Young koji je ubacio 30 poena.

Sacramento Kingsi su nošeni Bogdanom Bogdanovićem razbili Golden State Warriorse u gostima, rezultatom 79:100.

Bogdanović je ubacio 25 poena i dodao po pet skokova i asistencija. Srbijanski košarkaš je imao i odlične procente šuta. Iz igre je tako šutirao 9/11 (4/5 za tri poena).

Denver Nuggetsi su prokockali +20, pošto su dozvolili Knicksima da se vrate i preuzmu prednost u zadnjoj dionici. Ipak, uspjeli su se vratiti, pa su na domaćem terenu upisali pobjedu od 111:105.

Odličan je bio Nikola Jokić sa 25 poena, 10 skokova i pet asistencija.

Do domaće pobjede su stigli i Brooklyn Netsi. Oni su sa 109:89 savladali 76erse.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Spencer Dinwinddie koji je ubacio 24 poena.

Džanan Musa je na parketu proveo nešto više od 4 i po minute, ali nije postizao poena. Ublježio je učinak od dva skoka.