Sloboda u Tuzli bolja od Sparsa

Košarkaško prvenstvo BiH

Adnan Beganović

OKK Sloboda je u Tuzli u okviru 4. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine bio bolji od KK Spars (78:65).

Utakmicu su bolje otvorili gosti iz Sarajeva koji su nakon prvih 10 minuta imali prednost od tri poena (16:13), no u drugoj četvrtini bude se domaći, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 36:27.

U trećem dijelu košarkaši Sparsa su izgledali nešto bolje, te su isti riješili u svoju korist (22:19), da bi u posljednjoj dionici domaći ponovo konce igre preuzeli u svoje ruke za konačnih 78:65.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bili su Dumić sa 19, te Brown sa 15 poena, dok su kod Sparsa najučinkovitiji bili Bajramović sa 17, te Zahiragić sa 11 poena.