Sparsi deklasirali Posušje

Sigurna igra sarajevskog tima

H. Zilić

U 18. kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine Sparsi su u Sarajevo opravdali ulogu favorita i na svom parketu deklasirali Posušje sa 31 poenom razlike.

Konačan rezultat je glasio 90:59 u korist Sparsa u utakmici koja je od početka bila jednosmjerna ulica.

Prvu četvrtinu Sparsi su dobili 26:19, Posušaci drže egal u drugoj četvrtini, tako da Sparsi na odmor odlaze vodstvom 48:42.

U trećoj četvrtini domaćini ubacuju u brzinu više i vidjeli smo totalni raspad gostiju, a slična igra je bila i u posljednoj četvrtini.

Sparsi su drugo poluvrijeme dobili rezultatom 42:17 što dovoljno govori o igri u nastavku meča.

Fenomenalan kod Sparsa bio je Simanić sa double-double učinkom od 20 poena i 15 skokova, Wallace je ubacio 27 poena.

U redovima Posušja Miličević je bio najraspoloženiji sa 20 ubačenih poena, dodao je četiri skoka i jednu asistenciju.

Sparsi su sada petoplasirani s omjerom 10-7, dok je Posušje u opasnoj zoni na 11. poziciji s omjerom 4-14.