Široki razbio Sparse

U Sarajevu

H. Zilić

U 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine za košarkaše Široki je kao gost razbio ekipu Sparsa rezultatom 82:102 i učvrstio se na liderskoj poziciji na prvenstvenoj tabeli.

Prva četvrtina jedina je donijela neko uzbuđenje, Široki je dobio 23:18, a domaćini su se držali u egalu.

U drugoj četvrtini brzina više za goste, odlaze na dvocifrenu prednosti i na poluvremenu rezultat je glasio 39:51 za goste sa juga.

Treća dionica donosi totalni raspad Sparsa, a Široki je igrao uraganski, dobio trećinu sa 18:33 i otišao na ogromnih +27!

U četvrtoj četvrtini Sparsi su malo ublažili poraz do konačnih 82:102 za goste.

Široki je predvodio raspoloženi Čolak sa 22 poena, pet skokova i četiri asistencije, Nutall je dodao 20 poena.

Kod Sparsa izdvojio se Moore sa 27 poena, osam skokova i šest asistencija.

Široki je lider s omjerom 14-2, dok su Sparsi na petoj poziciji, posljednjoj koja vodi u play-off s omjerom 8-7.