Sparsi bolji od Kaknja

Sigurna pobjeda domaćih

Samir Mlaćo, foto: A. Berbić

U okviru 7. kola Lige za prvaka večeras su na Grbavici snage odmjerili Spars i Kakanj. Domaći su slavili pobjedu rezultatom 75:64 (17:14, 17:14, 21:22, 20:14).

Domaći su bolje otvorili meč te prvu četvrtinu slavili 17:14. Isti rezultatom viđen je i u drugom periodu, pa se pauzu otišlo pri rezultatu 34:28.

Svjesni su u redovima Sparsa bili da to nije prednost koja im daje mirnoću, a ni gosti se nisu predavali. Gostima treći period pripada 22:21, pa se u posljednji period ušlo na plus pet za Saralije.

Tri minute do kraja bilo je 69:58, te je bilo jasno da će Sparsi slaviti pobjedu. Na kraju zasluženih 75:64 za domaće.