Sparsi savladali Mladost

Prijateljska utakmica

D. Rakanović

Košarkaši Sparsa savladali su večeras u pripremnoj utakmici Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 89:77.

Domaći košarkaši bolje otvaraju utakmicu i nakon prvog period imaju pet poena prednosti (20:15).  U drugoj dionici Sparsi nastavljaju u jakom ritmu, atraktivnim zakucavanjm Manjgafića stiču dvocifrenu prednost (30:19). Mladost se u nastavku ovog period vraća i smanjuje zaostatak na samo četiri poena, ali pad u posljednjoj minuti koriste Sparsi i na poluvrijeme odlaze sa osam poena prednosti (39:31).

U trećoj četvritini domaćini kontrolišu tok i ritam utakmice. U jednom trenutku su stekli i 19 poena prednosti (64:45), ali Mladost do kraja ovog perioda smanjuju zaostatak na 13 poena (66:53). U posljednjem periodu Sparsi su sigurnom igrom lagano priveli utakmicu kraju.

Sparse je do pobjede predvodio Josipović sa 16 poena, dok je Bajramović postigao dva manje. Đokić i Reljić su dodali po 12 poena.

Kod Mladosti su se istakli Knežević sa 23 poena, Mijović sa 15 i Dumić sa 10 poena.

SPARS ZIRAAT BANK - MLADOST    89:77   (20:15; 19:16; 27:22; 23:24)

SPARS ZIRAAT BANK: Kočić 1, Stepanović 4, Grubelić 2, Rogić 8, Manjgafić 6, Reljić 12, Đokić 12, Pirić 2, Bajramović 14, Bašić 1, Durmo 11, Josipović 16.

MLADOST: Dumić 10, Kljajić, Aleksić 4, Srdić, Mijović 15, Jotić, Janjetović 6, Ljuboja, Milanović 7, Torbica, Knežević 23, Majić 9.