Sparsi sjajnom igrom u nastavku savladali Bošnjak

Liga 10

Košarkaši Sparsa bili su uvjerljivi u gostima kod Bošnjaka u 14. kolu Lige 10.

Sparsi su gostovali u Hadžićima, te su na kraju lako došli do nove pobjede, osme u prvenstvu, a druge uzastopne. Bošnjak je dobro krenuo u meč i prvu četvrtinu je dobio sa 25:21. Na poluvremenu, domaći tim je vodio 44:35.

U nastavku potpuno druga priča. Gosti su se razigrali, Bošnjak je bio nemoćan, te je na kraju još doživio i težak poraz od gostiju iz Sarajeva.

Durmo je sa 21 poenom i 11 skokova predvodio Sparse, dok je Kovačević ubacio 19 poena, a Jovanović 17 poena. U timu Bošnjaka Tuljković je ubacio 27 poena, Mujić 15, a Lulić 14 poena.

Ekipa Sparsa će u narednom kolu ugostiti Široki Brijeg, dok će ekipa Bošnjaka u goste kod Bosne Royal Jelly.

Bošnjak - Spars 76:91 (25:21, 19:14, 13:26, 19:30)

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Bošnjak: Sarajlić 7, Damjanović 6, Petković 4, Tuljković 27, Dovadžija 3, Maksumić, Lulić 14, Mujić 15, Grosić, Keso, Ferhatbegović.

Spars: Spasov 3, Jovanović 17, Mičić, Vukasović 3, Babović, Manjgafić 14, Kovačević 19, Stepanović 9, Bašić, Durmo 21, Pirić, Duković 5.