Švedovih 36 poena nedovoljno, CSKA poslije drame izborio F4

Euroliga

Košarkaši CSKA su sa 89:88 slavili na gostovanju kod Khimkija, pa su s ukupnih 3:1 prošli na Final Four.

CSKA je imao 2:1 do ove utakmice, ali večeras je novom pobjedom izbjegao majstoricu.

Iako su gosti imali dvocifrenu prednost i dobrim dijelom meča djelovali kao nezaustavljivi, njihova pobjeda se u zadnjoj četvrtini uveliko dovela u pitanje.

Uspio je Khimki da smanji zaostatak, pa je čak i vodio u zadnjoj minuti, ali nije izbjegao poraz.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Cory Higgins je pogodio za pobjedu CSKA, a domaći nisu imali više vremena da pametno iskoriste posljednji pokušaj.

Aleksej Šved je ubacio čak 36 poena za Khimki, ali nije mogao sam protiv jakog sastava iz Moskve. Na drugoj strani Cory Higgins je ubacio 20, Andrej Vorontsevich 15, Sergio Rodriguez 14, a Semen Antonov 13 poena. Poen manje ubacio je Will Clyburn.