Trijumf Slobode u Bratuncu
Fantastično otvaranje sezone za tuzlanski tim kojeg sa klupe predvodi zlatni bh. selektor Josip Pandža

Prvenstvo BiH

Večeras su se u Bratuncu sastali košarkaški Bratunca i tuzlanske Slobode, a na kraju su gosti slavili pobjedu rezultatom 73:81.

Gosti su odmah na startu pokazali tko je favorit u ovoj utakmici te krenuli sa serijom 7-0 i to držali cijelo prvo poluvrijeme koje je završilo rezultatom 39 – 35 za goste a prednjačio je centar Milivoje Božović sa 12 poena i 8 skokova.

Nastavak je donio izjednačenu igru poena u kojoj su se bolje snašli gosti te sredinom zadnje četvrtine se odlijepili na 6 razlike za konačnih 81 – 73.
Slobodu su do pobjede vodili Božović sa 22 poena i 15 skokova dok je Jovanović ubacio 16 . Kod Bratunca iskusni Mladen Pantić je ubacio 20 uz 12 skokova a Alcegaire je dodao 12.

KK Bratunac – OKK Sloboda 73 - 81 ( 19-26,16-13, 15-15, 23-27 )

KK Bratunac: Alcegaire 12 , Bogičević, Ni.Nikolić 5 , Milošević, Ne. Nikolić 10, Milidrag , Jokić, Kovač 2, Tavarion 3 , Pantić 22 , S.Nikolić 10 , Pavlović 9

OKK Sloboda: Lasetović 2 , Jovanović 16 , Jakupović, Čerkezović 10 , Hasandić 15 , Naletilić, Dedajić 2 , Omerović, Mirković 9, Hrnčić 5 , Božović 22 , Gutić