Uvjerljiva pobjeda Play Offa nad Jedinstvom

7. kolo Premijer lige BiH za košarkašice

E. Dindić

U 7. kolu Premijer lige za košarkašice u Tuzli su se sastale domaće košarkašice Jedinstvo BHTelecoma i gošće, aktuelne prvakinje, Play Off Happy iz Sarajeva.

Očekivao se neizvjestan meč, međutim na parketu je bila druga priča.

Od početka  gošće iz Sarajeva nametnule su žestok ritam, a na koje domaće košarkašice nisu uspjele odgovoriti.

Prvi period se igrao koš za koš, pa je nakon deset minuta igre rezultat glasio 24:21 u korist Play Offa. U drugom periodu gošće podižu nivo odbrane i ovaj period dobijaju rezultatom 27:19. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 51:40 u korist izabranica Gorana Loje.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija prvaka države ekipe Play Offa, koja snažnim presingom po čitavom terenu iz minute u minutu uvečava svoju prednost. Tako treći period dobijaju 31:18, a četvrti 28:13, te je na kraju konačni rezultat glasio 110:71.

Kod domaćih bolje  od ostalih bile su Anela Alagić sa 17 poena i 7 skokova, dok je Naida Glotić dodala 17 poena uz 10 skokova. Jasmina Ahmetbegović ubacila je 15 poena uz 14 skokova, dok je Melika Hađžiefendić upisala 14 poena.

Kod gošći iz Sarajeva najviše se iskazala Anđela Delić sa 21 poenom. Nikolina Džebo dodala je 20 poena i 7 skokova, a Nikolina Delić imala je 16 poena i nevjerovatnih 13 ukradenih lopti