Breogan nije mogao do preokreta u Zaragozi, Musa ponovo na nivou

Domaći slavili sa 79:75

Košarkaši Breogana večeras su u gostima poraženi od Zaragoze u meču sedmog kola Endesa lige sa 79:75.

Breogan je dobro otvorio meč i u prvoj četvrtini je pružio dobar otpor Zaragozi, a rezultat nakon prve dionice bio je 14:14.

Međutim, nakon toga Zaragoza je zaigrala odlično i apsolutno dominirala u drugoj dionici. Domaći su igrali sjajno i na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 34:21 za Zaragozu.

I u trećoj dionici domaći su diktirali tempo igre i držali dvocifrenu prednost. Činilo se da će lagano doći do pobjede, ali je Breogan onda fantastičnom igrom u četvrtoj dionici sve zakomplikovao.

Breogan je u četvrtoj donici uspio da se vrati u meč i preokrene na 70:69 dvije minute prije kraja meča.

No, Zaragoza nakon toga ponovo vraća prednost i dolazi do 76:70 i činilo se da su ovaj put sve riješili. Ipak, u samom finišu gledali smo pravu dramu na parketu.

Musa je prvo pogodio dva slobodna bacanja, a potom Haynes pogađa trojku za 76:75. Nakon toga na drugoj strani Okoye je pogodio slobodno bacanje za 77:75 i Breogan je imao napad za produžetak ili pobjedu.

Gosti su imali osam sekundi za napad, a odlučujući šut uzeo je Musa koji je pokušao za dva poena, ali nažalost nije pogodio. Na kraju je Zaragoza imala još dva slobodna bacanja i slavila je sa 79:75.

Zaragozu je do pobjede vodio Okoye sa 22 poena, sedam skokova i tri asistencije. U ekipi Breogana večeras je najefikasniji bio Haynes sa 21 poenom, osam asistencija i šest skokova.

Bh. reprezentativac Džanan Musa na parketu je proveo skoro 28 minuta, te je uspio da upiše 14 poena, četiri skoka i jednu asistenciju.