Težak poraz Igokee u Beogradu

ABA liga

Košarkaši Igokee doživjeli su težak poraz u Beogradu kod Crvene zvezde rezultatom 85:66.

Zvezda je kao veliki favorit ušla u ovaj meč i na kraju je taj epitet opravdala i na parketu, gdje je sigurno i uvjerjivo došla do trijumfa.

Samo u uvodnim minutama meča Igokea je bila ravnopravan rival. Imali su prednost, ali serijom od 11:0 domaći tim zavšava prvu dionicu za plus devet nakon 10 minuta igre (20:11).

Zvezda je održavala prednost tokom druge dionice. Igokea je bila konstantno blizu, ali nije uspjela da nekom serijom dođe do eventualnog preokreta. Na poluvrijeme beogradski tim odlazi vodstvom 43:33,

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Nastavak meča donosi sigurnu igru Zvezde koja je lagano završila posao u ovom meču i stigla je do 24 pobjede u sezoni.

Nikola Kalinić je sa 16 poena vodio Zvezdu do pobjede u ovom meču, a isti broj poena kod Igokee ubacio je Waller.