"Petarda" u Tuzli za plasman Salinesa u finale Kupa BiH

Savladali Slogu

H. Zilić

Futsaleri tuzlanskog Salinesa izborili su plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

U polufinalnoj utakmici sa 5:1 savladali su Slogu iz Gornjeg Vakufa-Uskoplja.

Počelo je odlično za domaći tim, već u drugoj minuti za 1:0 pogađa Čorhodžić. Igrala se 18. minuta kada je Salines poveo sa 2:0 pogotkom Imširovića.

U 22. minuti Arnautović pogađa za domaće, a u istoj minuti Hodžić za goste i to je bilo 3:1.

Gosti nisu imali snage za egal i preokret pa su domaći sa još dva gola do kraja meča ovjerili prolaz u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Za 4:1 pogodio je Isanović u 34. minuti, a konačnih 5:1 svojim drugim golom večeras postavlja Arnautović u 37. minuti utakmice.

Salines će u finalu igrati protiv Mostar SG-a koji je večeras sa 5:8 bio bolji od MNK Bubamara Cazin.