HFC Zrinjski u prvoj finalnoj utakmici ostvario pobjedu protiv MNK Kaskada
Ovaj put Kaskada nije mogla do gola u gostima, ali itekako imaju aktivan rezultat pred revanš koji će biti odigran za sedam dana u Gračanici.

Sa dva gola prednosi putuju u Gračanicu

E. Oštraković

Večeras je u Mostaru odigrana prva finalna utakmica Kupa BiH u malom nogometu, u kojem je Zrinjski dočekao Kaskadu iz Gračanice, a pobjedu su ostvarili domaći rezultatom 2:0.

Domaća ekipa je favorit u ovom dvomeču, ali je sigurno, da im nakon ne baš ubjedljive pobjede neće biti nimalo lako za sedam dana u Gračanici.

Prije nekoliko dana ove dvije ekipe su igrale u okviru Premijer lige BiH, a na istom ovom terenu Zrinjski je slavio sa 4:2.

Golove za pobjedu Zrinjskog postigli su Ivanković u 16. minuti i Vlaho u 29. minuti. Zrinjski je bio nešto bolji protivnik, te sa zalihom od dva gola prednosti putuje u Gračanicu.