Željezničar poveo, pa stao, Hercegovina ide u finale Kupa

Dosta uzbuđenja u Širokom Brijegu

Samir Mlaćo

Poznat je prvi finalista Kupa naše zemlje u futsalu.

To su futsaleri Hercegovine koji su večeras u Širokom Brijegu savladali Futsal Željezničar rezultatom 9:4.

U ovom krugu takmičenja igra se samo jedan meč, a gosti su prvi poveli već u prvoj minuti kada je pogodio Edin Habibija. Bio je to šok za domaće, no brzo su se stabilizovali i na kraju upisali visoku pobjedu.

Hercegovina je izjednačila pogotkom Ante Ćorluke, da bi isti igrač u 11. minuti pogodio za potpuni preokret. Minut kasnije bilo je 3:1, a strijelac je bio Blago Gašpar. Do kraja prvog dijela po jedan pogodak Darka Ivankvoića i Marija Mikulića za visokih 5:1.

Jasno je bilo da će gosti morati krenuti na sve ili ništa u nastavku, pa Habibija pogaađ za 5:2.

Ipak, domaći su držali meč u svojim rukama, a Željezničar krenuo i bez golmana, da bi pred sami kraj Ante Ćorluka i Mario Mikulić pogađali mreži Sarajlija.

Za Željezničar je u završnici pogodio Senahid Zeba i završilo je 9:4.

Hercegovina je tako prošla u finale Kupa, a tamo će igrati protiv pobjednika duela Bubamara Cazin i Radnik MD Shop.

"Željezničar je poražen od Hercegovine u polufinalu Kupa BiH sa 9:4.
Dva gola za naš tim postigao je Edin Habibija, a po jedan su dodali Mulaga Karić i Senahid Zeba.
Plavi su večerašnjom utakmicom završili sezonu 2023/2024.

Čestitamo MNK Hercegovina na plasmanu u finale i zahvaljujemo se na gostoprimstvu", objavili su iz Futsal Željezničar nakon meča.

Ova dva tima odmjerila su snage dva puta u prvenstvu naše zemlje ove sezone. Željezničar je u Sarajevu slavio 4:1, dok je nedavno u drugom meču bilo 2:2, a meč je obilježila teška povreda člana Željezničara Bakira Hote.