Velika pobjeda ŽOK Igman: Višestruke prvakinje Bosne i Hercegovine deklasirane na Ilidži!

Polusezona iz snova za ilidžanski klub

H. Zilić

ŽOK Igman Ilidža na nevjerovatan način je završio polusezonu iz snova osmim trijumofm u nizu i to je bio najslađi mogući šlag na tortu.

Na Ilidži su večeras u 12. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine poražene višestruke prvakinje naše zemlje i najtrofejniji tim u državi, ŽOK Bimal Jedinstvo.

Gošće iz Brčkog ne samo da su na Ilidži upisale prvi poraz u sezoni nego su deklasirane rezultatom 3:0 po setovima.

Prvi set ponudio je veliku borbu i dramu, a Igman je dobio razlikom 27:25 i poveo sa 1:0.

Kao da je prvi set dao krila domaćim igračicama jer u nastavku utakmice na terenu je samo postojala jedna ekipa.

Drugi set Igman je dobio 25:18, dok su treći set dobile 25:11 za konačnih 3:0.

Ovome dodajmo da su izgubljeni setovi na Ilidži bili i prvi izgubljeni za Bimal ove sezone što dovoljno govori o trijumfu Igmana.

Bimal je u prvih deset kola prije gostovanja na Ilidži imao deset pobjeda od 3:0, a uz to imaju i meč manje.

Lider je ekipa Gacka sa 33 boda, Bimal Jedinstvo ima 30 bodova, dok se Igman učvrstio na trećoj poziciji sa 26 osvojenih bodova.