Okršaj titana: Mladost porazila Kakanj i odbranila titulu prvaka BiH!

Fantastičan meč u Brčkom

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog odbranili su titulu prvaka Bosne i Hercegovine pobjedom u finalu protiv ekipe Kaknja.

Mladost i Kakanj odigrali su sinoć odličnu utakmicu koja je riješena tek nakon pet setova, a na kraju su slavili odbojkaši iz Brčkog koji su pobijedili sa 3:2.

Utakmica u Brčkom je pokazala da su Mladost i Kakanj s razlogom najbolje ekipe u BiH koje već godinama dominiraju u Premijer ligi. Iako je Kakanj pružio odličan otpor na kraju je rezultat bio 3:2.

Za Mladost je ovo šesta titula prvaka BiH, te su uspjeli odbraniti trofej koji su osvojili prošle sezone. Mladost je dobila prvi set sa 25:22, ali je Kakanj izjednačio na 1:1 osvajanjem drugog seta sa 25:23.

Mladost ponovo u trećem setu igra odlično i sa 25:21 poveli su sa 2:1 u setovima. No, Kakanj se nije predavao i uspio je ponovo da poravna na 2:2 (25:23).

Ipak, u tie-breaku Mladost je zaigrala odlično, a Kakanj nije mogao pratiti tempo. Na kraju domaći su dobili peti set sa 15:11 nakon čega je moglo početi slavlje i proslava titule.