Nestvarna greška Bilobrka i komičan penal Mahmutovića obilježili remi Čelika i Radnika

Bez pobjednika na Bilinom polju

M. Šljivak, foto: D. Kurbegović

Čelik i Radnik remizirali su (1:1) na Bilinom polju u susretu 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Čelik je bio konkretniji tim u prvom poluvremenu. Imali su više od igre domaći fudbaleri, ali nisu imali konkretnu šansu, iako je bilo opasnih napada.

Radnik iz prvog izleta pred gol Čelika stiže do vodstva u 41. minuti. Bečelić je ubacio iz slobodnog udarca, Stefan Janjić se najbolje snalazi pred golom domaćeg tima i pogađa za 0:1.

Interesantno je da je Janjić ušao u igru umjesto Velibora Đurića samo deset minuta prije postizanja pogotka.

Čelik je do kraja prvog dijela imao jedan dobar pokušaj. Huseinbašić je pokušao iz slobodnjaka, ali Bilobrk je lagano skinuo njegov udarac, te se na odmor otišlo rezultatom 0:1 za goste i ogromen zvižduke s tribina.

Čelik je i u nastavku krenuo ofanzivno. Aganspahić u 52. minuti ima dobar pokušaj, ali je Bilobrk ponovo na mjestu.

Ipak, napadi domaćem timu su se isplatili u 61. minuti. Cenaj je ubacio, Bilobrk pravi veliku grešku i poklanja loptu Ševkiji Resiću koji pogađa za 1:1.

Pet minuta kasnije domaći su imali veliku šansu za preokret. Šubert je u kaznenom prostoru srušio Huseinbašića i dosuđen je penal. Aidin Mahmutović je izveo penal, ali je loptu uspio poslati daleko preko gola.

Radnik je konačno zaprijetio Čeliku u 73. minuti. Nakon lijepe akcije Demir Peco pogađa prečku i propala je odlična šansa. Domaći sedam minuta kasnije ponovo imaju dobru šansu, Resić odlično šutira sa 25 metara, Bilobrk brani.

Do kraja meča nekoliko opasnih napada na obje strane. Međutim, promjene rezultata nije bilo i ostalo je 1:1.