Arsenal nikad lošiji: Autogol Aubameyanga i novi poraz, Xhaka idiotskim potezom razbijesnio navijače
Foto - EPA

Novi poraz Topnika

Arsenal je u 12. kolu Premier lige poražen na Emiratesu od Burnleyja rezultatom 0:1.

Topnici su ponovo protivniku poklonili pobjedu. Autogol je zabio skupocjeni eksponent Pierre-Emerick Aubameyang, a navijači londonskog kluba bijesni su zbog još jednog idiotskog poteza Granita Xhake.

Izgledao je dobro tim Mikela Artete u prvom poluvremenu. Napadali su, imali su nekoliko odličnih pokušaja, ali se Burnley odbranio i na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Krenuo je domaći tim ofanzivno i u nastavak meča i dominirali su sve do istinski glupog poteza Granita Xhake. Švicarac je počeo daviti Ashleyja Westwooda pred očima sudije, a ovaj uz pomoć VAR-a ga šalje u svlačionicu.

Burnley se potom oslobodio pritiska i uspio je u 73. minuti doći do gola. Nakon kornera vlastitu mrežu pogađa Aubameyang za prednost gostiju od 0:1.

Do kraja meča Arsenal nije uspio doći barem do jednog boda. Burnley se odbranio i odnio je bodove sa Emiratesa, te je

U još jednom večerašnjem meču Leicester je golovima Maddisona (x2) i Vardyja savladao ekipu Brightona sa 3:0.