Čapljina lagan zalogaj za Željezničar

Siguran trijumf na pripremama

Admin Čaušević

Željezničar je upisao drugu pobjedu na pripremama u Hercegovini, ovaj put protiv Čapljine. Bilo je 3:1.

Nakon početnog odmjeravanja snaga Plavi s Grbavice su mrežu federalnog prvoligaša zatresli u 25. minuti kada je zabio Zec.

Do kraja prvog dijela po nekoliko opasnihi situacija na obje strane, ali nije bilo rezultatskih promjena.

Inače, za Željezničar su startali Erić, Blažević, Miletić, Vrhovac, Milićević, Čeliković, Bekrić, Subašić, Mujezinović, Štilić, Zec.

Već na startu drugog dijela tim iz Sarajeva dolazi do drugog gola kada je pogodio Mujezinović nakon što mu se odbila jedna lopta.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Subašić koji je u 57. minuti uspješno realizovao penal, da bi tri minute kasnije konačan rezultat postavio Mace.

Do kraja utakmice vrijedno spomena je odbranjeni penal mladog Muftića koji je u 67. minuti odlično zaustavio šut Macea.

Željezničar će naredni pripremni meč igrati u subotu, a protivnik je ekipa Mladosti iz Doboja kod Kaknja.