Sjajno izdanje GOŠK-a protiv Tuzla Citya i zaslužen trijumf za sutrašnje finale

Turnir u Gabeli

Haris Zilić

U drugom polufinalu Memorijalnog turnira "Andrija Anković" u Gabeli, GOŠK je iznenadio Tuzla City i slavio sa 1:3.

Prva prilika u 15. minuti susreta. Nižić pokušao glavom nakon kornera, no blokira odbrana Tuzla Cityja.

Naredni ozbiljniji napad GOŠK pretvara u pogodak. Za 0:1 pogodio je Haračić u 25. minuti utakmice.

Nakon toga GOŠK je nastavio u napadačkom ritmu, a u 39. minuti Šantić koristi grešku Tuzlaka i pogađa za 0:2 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Tuzla City je pokušao da se vrati u meč rezultatski. Imali su veći posjed lopte, izdvaja se šansa Tomaševića iz 60. minute, a u 84. minuti smanjuju na 1:2 pogotkom Mehanovića iz penala.

Ipak, Gabeljani ovjeravaju trijumf golom Hajdarevića u 86. minuti za konačnih 1:3.

Tim iz Gabele je odigrao sjajan meč i sutra će od 15 sati u finalu igrati protiv Zrinjskog, dok će za 3. mjesto od 13 sati susret igrazi Tuzla City i Neretva Metković.

TUZLA CITY - GOŠK 1:3

Tuzla City: Fejzić, Hasanović, Hasanbegović, Ferreira, Tomašević, Gavrić, Mehmedović, Mešinović, Mendeš, Mehanović, Čeliković.

GOŠK: Bobić, Vego, Vulić, Glibo, Rizvanović, Ramljak, Vranjić, Šunjić, Šantić, Haračić, Nižić.

Zaprati FK Tuzla City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: