Bh. rukometaši savladali Crnu Goru u Podgorici

Prijateljski meč

Rukometna reprezentacija BiH slavila je danas u drugom prijateljskom susretu u Podgorici protiv Crne Gore sa 29:25.

Bh. rukometaši su jučer poraženi od Crne Gore uz sjajno izdanje golmana Burića, a danas su izabranici Bilal Šumana ostvarili pobjedu rezultatom 29:25.

Već u osmoj minuti BiH je vodila 6:2, a na poluvremenu je bilo 17:13 za naše momke.

U nastavku je rasla prednost Zmajeva, koji su ponovo imali na golu raspoloženog Burića, kojeg je u 50. minuti zamijenio Admir Ahmetašević.

Na kraju smo slavili sa 29:25, Šuman je dao šansu i nekim mladim snagama, a najefikasniji u bh. timu bili su Marin Vegar sa sedam te Srđan Predragović i Mirsad Terzić sa po šest pogodaka. Kod domaćih bio je Nemanja Grbović sa pet golova.

Crna Gora - BiH 25:29

Crna Gora: Vuko Borilović, Ivan Perišić, Milan Popović (2), Stefan Čavor, Žarko Pejović (1), Mile Mijušković, Mirko Radović (3), Aleksandar Bakić (2), Igor Radojević, Nebojša Simić, Marko Čampar, Vuk Lazović (1), Stevan Vujović (3), Vasko Ševaljević (2), Bogdan Petričević, Miloš Božović (3), Marko Lasica (3), Nemanja Grbović (5) Selektor: Dragan Đukić

Bosna i Hercegovina: Benjamin Burić, Marko Tarabochia (2), Vedran Delić (1), Josip Perić (1), Vladimir Vranjes (2), Dragan Vrgoč, Igor Mandić, Edin Klis, Mirsad Terzić (6), Muhamed Toromanović (1), Admir Ahmetasević, Ibrahim Haseljić (2), Elmir Građan, Tomislav Nuić (1), Srđan Predragović (6), Marin Vegar (7) Selektor: Bilal Šuman