Ni fantastični Kalamanda nije mogao sam: Remi Borca i Gračanice u Boriku

Sjajna utakmica

E. Oštraković

Rukometaši Borca i Gračanice odigrali su neriješeno u okviru 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Susret koji je odigran u Boriku dosta bolje su otvorili domaći rukometaši koji su većim dijelom prvog poluvremena imali rezultatsku prednost.

Najveća prednost bila je u 19. minuti kada je prednost iznosila četiri gola, a rezultat je tada bio 8:4 u korist Borca.

Zatim slijedi fenomenalan povratak Gračanija koji do 24. minute prave seriju od 5:1, te dolaze do poravnanja od 9:9.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe postigle su po tri gola, te se na odmor otišlo pri neriješenom rezultatu, a bilo je 12:12.

Drugo poluvrijeme donijelo je veliku borbu i dosta bolju igru gostiju iz Gračanice, koji su bili dosta bliže pobjedi.

Ipak fenomenalni Kalamanda držao je Borac u igri do samog kraja utakmice, ali na kraju nije bilo pobjednika na ovom susretu.

Utakmica je tako završena remijem i teško je zaista reći ko bi trebao biti sretniji zbog osvojenog boda na ovoj utakmici.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Najefikasniji i najbolji rukometaš na ovoj utakmici u dresu Borca bio je Ognjen Kalamanda koji je postigao trinaest golova.

Sa druge strane, za Gračanicu je devet golova postigao Mehmedović, a po četiri gola dodali su Tufekčić i Musić.