Bosna i Hercegovina savladala reprezentaciju Azerbejdžana

Odličan start naših juniorki na turniru u Tuzli

U okviru 1. kola Women Challenge Trophy turnira za juniorke koji se održava u Tuzli, reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je reprezentaciju Azerbejdžana rezultatom 34:16(14:9).

Uvodne minute i jedna i druga reprezentacija otvorile su dosta tvrdo pa je u 23. minuti susreta rezultat glasio 7:6, a onda su izabranice Kornelije Rajković Leko ubacile u brzinu više i sa par sjajnih intervencija golmanice naše selekcije Nikoline Petrović, odlaze na plus šest nakon prvog poluvremena. Prvih 30. minuta selekcija Bosne i Hercegovine je imala prednost rezultatom 14:9.

U nastavku susreta naša selekcija je rutinski održavala prednost i na kraju slavila uvjerljivo rezultatom 34:16.

Najefikasnije u našoj selekciji bile su Adelisa Dautović sa 8 golova, te Isidora Kršić sa 7 postignutih golova. Selekciju Azerbejdžana predvodila je Kamila Bayramova sa 7 golova, dok je Inara Rzayeva susret završila sa 5 postignutih golova.