Četiri gola Klisa u porazu Zagreba, dva gola Panića u porazu Montpelliera

Rukometna Liga prvaka

U 2. kolu grupne faze Lige prvaka Pick Szeged je u slavio uvjerljivu pobjedu nad Zagrebom.

Mađari su pred oko 6000 gledatelja slavili sa 30:21, što im je prvi trijumf nakon remija s Montpellierom u prvom kolu.

Szeged je imao 10:7 na poluvremenu, ali je u nastavku "uništio" prvaka Hrvatske, koji ostaje bez bodova.

Šostarić je sa sedam pogodaka predvodio domaći tim, dok je Austrijanac Frimmel postigao šest golova. Na suprotnoj strani bh. rukometaš Edin Klis je postigao četiri gola, koliko je postigao i Vistorop.

Siguran na svom parketu bio je i danski Aalborg, koji je sa 36:28 savladao francuski Montpellier.

Sandell je sa 11 golova briljirao u pobjedi Aalborga, po šest su dali Bjornsen i Juul. Villeminot je sa šest golova bio najefikasniji kod gostiju, a bh. reprezentativac Marko Panić postigao je dva gola.

U okviru 2. kola grupne faze večeras se sastaju još Kiel i Elverum, te Vardar i Meškov Brest.