Hrvati su žestoko pokradeni: Danskom rukometašu i sudijama iz Španije smije se cijeli svijet

Nestvarno šta su svirali

H. Zilić

Rukomet je sport koji pored vaterpola dosta ovisi i o sudijama. To smo se mogli uvjeriti i u derbiju prvog kola drugog kruga na Svjetskom prvenstvu koje se igra u Poljskoj i Švedskoj.

U susretu Danske i Hrvatske trenutak iz 47. minute bit će vjerovatno epski u rukometu.

Pri rezultatu 25:25 danski rukometaš Simon Pytlick je u prodoru sa bekovske pozicije napravio očigledne korake.

Pytlick se bukvalno prošetao kroz odbranu Hrvatske i zabio pogodak iz čiste pozicije.

Nastali su opravdani burni protesti rukometaša i klupe selekcije Hrvatske, ali nije urodilo plodom.

Sudijski par Garcia-Marin priznali su pogodak i Danska je povela sa 26:25.

Da situacija bude još teža sve se desilo u momentima kada se lomila veoma čvrsta i egal utakmica.

Ovu situaciju pogledajte samo i procijenite:

Inače duel je završio remijerm 32:32.

Ovaj bod Dansku približava mali korak četvrtini finala, dok je Hrvatska bodom izgubila skoro i teoretske šanse za plasman među osam najboljih iz ove grupe, gdje je lider selekcija Egipta.