Dvije pobjede Izviđača pred novu sezonu u Premijer ligi BiH
U drugom poluvremenu šambion Bosne i Hercegovine slomio je otpor Splita, te je na kraju slavio pobjedu sa 29:24.

Osvojili još jedan turnir

E. Oštraković

Rukometaši Izviđača nastupili su na jednodnevnom rukometnom turniru u Kaštel Sućurcu, pod nazivom "Kaštela 2019", koji su na kraju i osvojili.

Na ovom turniru pored Izviđača i domaćina RK Ribola Kaštela nastupili su RK Split i RK Metković.

U prvom polufinalnom susretu Izviđač se sastao sa Splitom. Nakon prvog poluvremena koje je bilo izjednačeno rezultat je bio 11:11.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Drugi polufinalni susret igrali su Ribola iz Kaštela i Metković, a pobjedu su ostvarili domaćini.

Finalni susret bio je sve samo ne neizvjestan. Naime, Izviđač je dominirao tokom cijelog susreta, te je na kraju ostvario pobjedu rezultatom 35:24.