Flensburg na pogon Benjamina Burića
Bosanskohercegovački golman čvrsto drži jedinicu na golu njemačkog velikana i iz meča u meč pokazuje da je jedan od najboljih golmana Evrope (Foto: EPA)

Sjajne odbrane bh. golmana

Rukometaši Flensburga pobijedili su Skjern 26:22 u susretu 6. kola Lige prvaka.

Do treće pobjede u društvu najboljih timova Evrope njemački velikan nije došao lako. Skjern se pokazao kao odličan rival, ali je na golu Flensburga večeras bio fantastični Benjamin Burić.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno neriješenim rezultatom (10:10) na otvaranju drugog poluvremena domaći tim je ipak uspio da stekne dovoljnu razliku i da prelomi meč.

Dobar posao je svojim odbranama pravio i Burić, pa je na kraju Flensburg došao do pobjede.

Burić je meč završio sa 16 odbrana, a Holger Glandorf je sa šest golova predvodio domaće do pobjede.

Sa druge strane kod Skjerna je najefikasniji bio Tangen sa postignutih pet golova.

Treba svakako istaći da se Tomislav Nuić nije upisao u strijelce u porazu Bešiktaša na gostovanju kod Silkeborga 34:27.