RK Gradačac u derbiju za Premijer ligu bolji od RK Čelik

Pobjeda od dva razlike

E. Oštraković

Rukometaši Gradačca su u sedmom kolu Prve lige FBiH ostvarili pobjedu protiv Čelika na domaćem terenu.

Bio je ovo okršaj, do ovog kola, dvije neporažene ekipe prvenstva, a prvi poraz upisala je ekipa iz Zenice.

U prvom poluvremenu nešto bolji bili su gosti iz Zenice, a posebno u samoj završnici prvog dijela utakmice, te su na odmor otišli sa vodstvom od 14:15.

Ipak, u drugom poluvremenu sjajna igra domaće ekipe rezultirala je pobjedom od dva razlike, a konačan rezultat bio je 28:26.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Najbolji u domaćoj ekipi bio je Adi Omeragić sa sedam postignutih golova, dok je kod gostiju najbolji bio Mirza Dervenčić sa deset postignutih golova.