Grude u derbiju savladale Borac

Premijer liga BiH za rukometašice

H. Zilić

Odigran je derbi duel sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice u kojem su Grude ugostile banjalučki Borac.

Na kraju jedne vrlo zanimljive rukometne predstave slavile su Grude rezultatom 33:28.

Uvodne minute se igralo gol za gol, a nakon toga gošće odlaze na dva gola prednosti (5:7) te uz obostrane mini serije golova, zadržavaju prednost sve do 22. minute i rezultata 10:11.

U finišu prvog poluvremena uraganska igra Gruđanki koje prave seriju 5:0 i na odmor odlaze sa 16:11.

U drugom poluvremeu slična igra na terenu, Borac se nije predavao, ali domaće rukometašice lome susret serijom od 5:1 u finišu utakmice do konačnih i pomenutih 33:28.

Kod Grude raspucana je bila Ana Petrović sa 15 golova, Teodora Petković je dodala pet golova.

U redovima Borca Sara Majkić je bila najefikasnija sa osam golova, Lana Lončar je dodala sedam.

Grude su lider na tabeli nakon sedam kola sa 12 bodova, bodom više od Borca, Hadžići imaju deset bodova na trećem mjestu.

Na začelju su Sloga sa dva boda i Izviđač bez bodova u dosadašnjem toku prvenstva.