HRK Katarina u velikoj drami slavila protiv HŽRK Zrinjski u mostarskom derbiju
Sjajna Elena Cipetić vodila je svoj tim u pobjedu u gradskom derbiju

Odlična utakmica u dvorani na Bijelom Brijegu

Večeras je u mostarskoj dvorani Bijeli Brijeg odigrana utakmica između gradskih rivalki HŽRK Zrinjski i HRK Katarina a slavile su formalne gošće u ovom derbiju, igračice Katarine rezultatom 28:27.

Ovaj susret ničim nije odisao da se radi o derbiju začelja. Djevojke i jednog i drugog tima zaista su dale sve od sebe a rukomet koji su ponudile domaće djevojke i više je nego zadovoljio napokon nešto više ljudi na jednoj utakmici ženskog rukometa u mostarskoj dvorani.

Prva je zaprijetila Katarina koja se u prvoj polovici prvog poluvremena uspjela rano odvojiti na 8:4, no uporne rukometašice Zrinjskog nisu se predavale te su uspjele dostići prednost gošći i na poluvrijeme se otišlo u potpunom egalu. U drugom poluvremenu Zrinjski je nametnuo svoj ritam, zaigrao puno bolje i došao do prednosti od 19:16 te se činilo da bi nekadašnje prvakinje mogle doći do bodova koji bi im bili i više nego potrebni.

No Katarina je smogla snage za povratak, iskoristila pomalo smušenu igru Plemkinja u tim trenutcima i potpuno se vratila u utakmicu. Posljednje minute susreta donijele su pravu dramu, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, Zrinjski je poveo 26:25, no opet neke greške domaćeg tima, te fantastična Elena Cipetić donose Katarini ovu zlata vrijednu pobjedu, dvostruko vrijednu jer je izborena nad direktnim konkurentom za ostanak u ligi.

Elena Cipetić je s 10 pogodaka bila daleko najbolja igračica i Katarine a i cijelog susreta jer je uz veliki broj golova imala i nekoliko sjajnih asistencija. Trbonja je dodala 5, a Domić 4 gola za pobjednički tim. Darija Milanović s 9 golova najbolja kod Zrinjskog, Lucija Vistorop dodala je 6, a Ina Džidić 5 golova za Plemkinje.

Valja spomenuti da su oba tima igrala bez nekih standarnih rukometašica dok se Katarini na samom startu meča ozljedila i Josipa Arapović te su gošće utakmicu odigrale s jako skraćenom rotacijom.

Poslije ove utakmice ostaje dojam da bi i jedna i druga ekipa sigurno imale bolji omjer da s ovim motivom igraju svaku utakmicu jer ono što su prikazale igračice oba tima bio je zaista borben i na momente jako kvalitetan rukomet. Na kraju je bilo i suza, kako onih izazvanih tugom, tako i radosnica, ali djevojke su pokazale da je rukomet u gradu na Neretvi još živ i da uz sluh ljudi koji mogu nešto uraditi sigurno može i preživjeti i izbjeći sudbinu HMRK Zrinjski.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (Ž):

HŽRK Zrinjski: Bagarić 1, Kolobarić, Arapović, Mišura, Janković 2, Vistorop 6, Milanović 9, Radoš, Leese, Džidić 5, Ćorić 3, Blažević, Marojević, Karačić

HRK Katarina: Šimić 3, Cipetić 10, Trbonja 5, Divković, Šimunović, Pandžić 3, Škobić, Arapović 2, Domić 4, Džidić 1, Marić