Izviđač i u revanšu bolji od Sloge

Revanš meč polufinala Kupa

Rukometaši Izviđač Central osiguranja i u uzvratnoj polufinalnoj utakmici završnice prvenstva BiH u rukometu su savladali momčad Sloge iz Doboja (30:27) i plasirali se u finale gdje ih očekuje banjalučki Borac.

Izviđač je u sinoćnju utakmicu ušao s dva gola prednosti, koju je ostvario u prvoj utakmici, koja se odigrala prošle subote u Doboju, te pametnom igrom svih 60 minuta nije dao priliku gostima da ozbiljnije ugroze njegovu ukupnu pobjedu i prolaz u finale.

Prvih dvadesetak minuta utakmice proteklo je u dosta izjednačenoj igri, ni jedni ni drugi nisu mogli ostvariti neku veću rezultatsku prednost. Uglavnom, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali maksimalna prednost ni jedne momčadi nije bila veća od jednog pogotka.

U 7. minuti prednost je na strani Skauta (3:2), ali u 13. minuti, Dobojlije golom Vukašina Zekića dolaze do prednosti (5:6). U 16. minuti prednost je ponovno na strani Sloge (7:8), da bi Izviđač u 20. minuti, preko Nikole Džone, prednost vratio na svoju stranu (9:8). Sloga uzvraća pogotkom Stankovića, ali, nakon toga, je uslijedio odgovor rukometaša Izviđača koji golovima Nikole Primorca, Miljana Ivanovića i Ivana Miličevića prvi put u susretu stižu do tri gola prednosti. U završnici poluvremena domaći rukometaši su mogli doći do značajnije prednosti, ali su promašili nekoliko izglednih prilika, što je dalo priliku Slogi da iz sedmerca, u posljednjoj sekundi prvog dijela, smanjuje zaostatak na dva pogotka (16:14)", prenosi službena stranica Izviđača.

U drugom dijelu gosti su prijetili do 43. minute, kada su zadnji put imali gol zaostatka (20:19), ali ponovno slijede tri pogotka Skauta, pogađaju Nikola Primorac i Vedran Delić dva puta za prednost od četiri pogotka (23:19). Vukašin Zekić u 49. minuti postiže 20. pogodaka za Slogu, ali ponovno slijedi odgovor Skauta koji serijom 5:2 stižu do odlučujuće prednosti (28:22, 56. minuta). Nakon toga, do kraja susreta, trener Bjeliš daje priliku svojim mladim snagama, što koristi Sloga i do kraja susreta uspijeva ublažiti poraz. Na koncu domaći dolaze do pobjede rezultatom 30:27, koji su proslavili s euforičnom publikom, koja im je svih 60 minuta davala vjetar u leđa.

Jedan od junak utakmice, vjerojatno i iznenađenje za rukometaše Sloge, bio je mladi Nikola Primorac, koji je sa svoja četiri pogotka dao značajan doprinos pobjedi domaće ekipu. Odličnu utakmicu odigrao je Nikola Đono koji je kad je trebalo i drugima nije išlo preuzimao odgovornost i pogađao. Odličan je bio i vratar Josip Kvesić koji je svojim bravuroznim obrana dizao dvoranu na noge. Najefikasniji u redovima Izviđača bili su Nikola Đono i Vedran Delić sa po sedam pogodaka, Nikola Primorac je postigao četiri a po tri pogotka postigli su Ivan Miličević, Miljan Ivanović i Milan Vukšić.

Po šest pogodaka za momčad Sloge postigli su Stefan Janković, Vukašin Zekić i Vladimir Stanković.