Labudice u suzama: Još uvijek bez pobjede u sezoni!

Zrinjski sa zvukom sirene šokirao Mejdan

Jedinstvo i Zrinjski u okviru 6. kola igrale su derbi začelja Premijer lige BiH

Mostarke su upisale prvi trijumf u sezoni

Šesto kolo Premijer lige BiH večeras nam je donijelo dramatičan derbi začelja tabele. U tuzlanskom Mejdanu sastale su se rukometašice Jedinstva i Zrinjskog, ekipe koje ove sezone još uvijek ne znaju za pobjedu.

Bio je ovo važan meč za oba tima koji grčevito traže bodove spasa za opstanak u društvu najboljih. Na kraju, sa zvukom sirene, Mostarče su šokirale Mejdan slavivši trijumf 28:29.

U prvom poluvremenu Tuzlanke su sredinom perioda sustigle prednost Zrinjskog i na odmor odlaze sa vodstvom 14:12. Nakon predaha Labudice igraju čvrsto, koriste svaku grešku gošći i desetak minuta prije kraja imaju prednost od šest golova. Tada se činilo da će prvi trijumf napokon stići u grad soli, no Mostarke se bude i vrlo brzo tope prednost Labudica.

U zadnjoj minuti susreta rezultat na semaforu glasio je 28:28, Labudice imaju napad za pobjedu, ali...Nespretno gube loptu, Mostarke istrčavaju kontru i sa zvukom sirene postižu pobjedonosni gol!

Tuzlanke su u suzama napustile parket Mejdana, a nakon ovog poraza potvrdile su da su trenutno glavne kandidatkinje za ispadanje u niži rang takmičenja.

Najefikasnija rukometašica pobjedničkog sastava bila je Darija Milanović sa osam golova, a dobro su je pratile Andrea Bagarić i Ina Džidić sa po pet postignutih pogodaka. Labudicama nije pomoglo ni devet golova Damljane Bošnjak, te šest golova Ajne Mačak, da izbjegnu još jedan poraz. Ukupno šesti u ovoj sezoni.